Darbe Emici Şapkaların Renk Anlamları

Darbe emici şapka başın sabit veya hareketli cisimlere çarpılması veya sıyrılmasına karşı koruyucu başlıktır. Standart üretim ebatı 58- 62 cm'dir. Başa kolay uyum sağlar ayarı kolaydır. 6 adet havalandırma deliğiyle hava akımını hızlandırarak kullanıcıya konfor sağlar. Baş bandı gelen darbeyi absorblamak için sünger kullanılmıştır. Darbe başlığının hafif oluşundan dolayı rahat bir kullanıma sahiptir. Darbe emici şapka üretiminde kullanılan materyaller kullanan kişinin hijyeni ve sağlığını etkilemez. kulak, göz, yüz ve solunum koruma ürünleriyle uyumludur. Nesnelerin düşme riskinden dolayı endüstriyel güvenlik baretlerinin gerekli olduğu zamanlarda kullanılmaz. Terleme bandı ter emici havlu kumaştan her iki üründe de standart hale getirildi. Buda kişiye güven ve konfor sağlamaktadır.
-Temizlik ve Bakım
Darbe emici şapka seyreltilmiş deterjan ile 30 derecede elde yıkanabilir. Kimyasal sıvı ile temizlenmesi tavsiye edilmez. Gereken temizlik sağlanamadığında şapka yenisi ile değiştirilmelidir.
-Aksesuar ve Yedek Parça
Plastik kabuk, şapka istenilen renkte, tepe süngeri temin edilebilir.
-Kullanım Süresi
Yoğun güneş ışığı, soğuk ve sıcak ortamlar, kimyasallar ve yanlış kullanım ürünün kullanım süresini belirler. Darbe emici şapkada belirgin sıyrık, çatlama, hasar oluşmuşsa değiştirilmelidir.
-Ambalaj ve Saklama Koşulları
Darbe emici şapka güneş ışığı,kimyasallar, keskin nesne ile temas etmeyeceği bir kutuda saklanmalıdır.


Baret Renkleri ve Anlamları


CE EN 812 Darbe emici şapkalar, kontrol dışı fırlayan cisimlerin darbe sebebiyle ortaya çıkan enerjiyi absorbe etmek amacıyla kullanılmakta olup, baret özelliği taşımamaktadır.


BEYAZ BARET         : Üst düzey yönetici ve ziyaretçiler için

MAVİ BARET           : Mühendisler ve teknik elemanlar için

TURUNCU BARET    : Formenler ve ustalar için

SARI BARET            : İşçiler için

KIRMIZI BARET      : Yangınla mücadele elemanları için

YEŞİL BARET           : Sağlık personelleri için

LACİVERT BARET    : Mühendisler ve teknik elemanlar için

GRİ BARET              : Genel kullanım için

SİYAH BARET          : Genel kullanım için