• Whatsapp
 • Dijital Baskı


  dijital baskı tişörtler

  dijital baskı tişörtler

  dijital baskı tişörtler    ..

  dijital baskı tişörtler

  dijital baskı tişörtler

  dijital baskı tişörtler    ..

  Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)


  BANNER POSTER AFİŞ

  Boş beyaz kumaşın üzerine, bir transfer kağıdı üzerinde desenlerin olduğu rulo daha yer almakta, iki rulo birlikte içerisi girmekte ve sıcak etkisiyle transfer kağıdında ki renk ve desenler beyaz kumaşın üzerine işlenmekte ve böylelikle, istenilen renkte ve desende kumaşlar hazır olmuş olmakta. Transfer baskı 1950’li yıllarda keşfedilmiş ve günümüzün son 15 yılında büyük bir ivme yakalamış ve sahip olduğu avantajlar sayesinde hem üretimi hem de kullanımı alanında büyük bir istihdam yaratmış durumda. Gelişen teknoloji sayesinde, istenilen baskılı, desenli kumaşın üretilmesi için büyük tesisler yerine nizami ölçülerde ki makineler ve ekipmanlar yeterli gelebilmekte. Üreticiler artan talep için transfer baskı makine sayılarını arttırarak, bir yandan baskı için transfer desenini hazırlamakta, bir yandan da hazırlanan desenleri kumaşa transfer ederek istenilen siparişleri karşılamaktalar.


  Günümüzde dijital baskı kumaşların tercih edilmesinde ve üretilmesinde bir çok avantajlar bulunmakta, özellikle üretimi sırasında harcanan zaman, normal eski usül kumaş üretim tekniklerinde harcanan zamanın neredeyse yarısı kadar bir zaman tutmakta. Elde edilen desenler ve renklerin uygulanması sırasında yapılan işlemler, son teknoloji ürünü makineler sayesinde oldukça kolay ve otomasyonlu bir şekilde olmaktadır. Yine zamanın trendi desenleri ve renkleri belirleyip bunların hazırlanması için harcanan zaman ve işçilik çok düşük düzeyde olabilmektedir. Geleneksel emprime kumaş baskı ile elde edilen çözünürlük ile dijital transfer baskı ile elde edilen çözünürlük arasında çok büyük fark bulunmakta. Geleneksel emprime de çözünürlük 540 dpi iken dijital baskı kumaş teknolojisi


  Dijital baskı, bilgisayar ortamında hazırlanmış olan tasarımların farklı materyaller üzerine basılması işlemine denilmektedir. Dijital baskı ayrıca teknolojinin son imkanları kullanılarak uygulanan bir baskı türüdür. Baskı Hizmeti firmamız uzun yıllardır en iyi dijital baskı çözümlerini üretmektedir. Yenilikleri takip eden, sağlam kadromuz ile ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri üretiyoruz.