• Whatsapp
 • Baş ve Kafa Koruyucular


  Alt Kategoriler


  GE 1536 – ESSAFE EKO BARET

  GE 1536 – ESSAFE EKO BARET

  GE 1536Essafe Eko BaretEssafe Eco Safety HelmetÜrün standarttı: EN 397  belgelidir.Essafe CE belgeli Ekon..

  GE 1537 – ESSAFE VİDALI EKO BARET

  GE 1537 – ESSAFE VİDALI EKO BARET

  GE 1537Essafe Vidalı Eko BaretEssafe Ratchet Eco Safety HelmetÜrün standarttı: EN 397  belgelidir.Essafe ..

  GE 1540 ESSAFE HAVA DELİKLİ KULAKLIK TAKILABİLİR BARET

  GE 1540 ESSAFE HAVA DELİKLİ KULAKLIK TAKILABİLİR BARET

  Ge 1540Essafe Hava Delikli Kulaklık Takılabilir BaretAir vent Safety HelmetÜrün standarttı: EN 397 belgelidirE..

  GE 1548 ESSAFE VİDALI BARET

  GE 1548 ESSAFE VİDALI BARET

  Ge 1548Essafe Vidalı, Hava Delikli – Kulaklık Takılabilir BaretEssafe Air vent Ratchet Safety Helmetürün standarttı: EN&..

  GE 1560 ELEKTRİKÇİ BARETİ

  GE 1560 ELEKTRİKÇİ BARETİ

  Essafe Vidalı Elektrikçi Bareti – 30000 V – Class ECE EN 397 + EN 50365 + ANSI Z89. 1-2003 (55-64 cm -30ºC +50ºC MM)Sert..

  GE 1014 KULAKLIKLI BARET

  GE 1014 KULAKLIKLI BARET

  GE 1014Essafe Vidalı Baret Kulaklık KombinasyonuEN 397 EN 352-3 BELGELİDİR.Baş Çevre Bandı Mesafesi: 55-64 cm..

  GE 1580 ESSAFE MADENCİ BARET

  GE 1580 ESSAFE MADENCİ BARET

  GE 1580Essafe Eko Madenci BaretÜRÜN KODU: GE 1580ÜRÜN STANDARTI: EN 397 BELGELİDİR.ESSAFE CE BELGELİ MÜHENDİS BARET (CE ..

  GE 4601-1 BARET KLİPSİ

  GE 4601-1 BARET KLİPSİ

  GE 4601-1Baret KlipsiKafa Lambasını Barete monte etmeye yarayan yardımcı aparattır.4 ya da 5 adet kullanılarak kafa lamb..

  EFXA (Darbe Emici Şapka)

  EFXA (Darbe Emici Şapka)

  EN STANDARTEN 812:1998/A1:2001/CE OnaylıAÇIKLAMADarbe emici şapka basşın sabit veya hareketli cisimlere çarpılması veya ..

  Deri Kaynakçı Başlığı

  Deri Kaynakçı Başlığı

  Tüm Kaynak ve taşlama işlemlerinde üstün koruma sağlarAşınmaya, delinmeye yüksek dayanıklılıkBütün dikişler kesilmez ve ..

  Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)

  Başın korunması, yaralanması kolayca mümkün ve vücudun en hassa bölgesi olması nedeniyle hayati önemi olan bir konudur.

  BARET (GÜVENLİK ŞAPKASI)

  Baret, başa bir cismin düşmesi, çarpması veya başın bir yere vurulması yahut başın gerilimli bir iletkene değmesi olasılığına karşı kullanılır. Baret, gövde baş bandı ve çevre bandından oluşur. Gövde, kubbe biçiminde sert sağlam, neme, darbelere, delinmeye ve elektriğe karşı dayanıklı, cildi tahriş etmeyen plastik deri veya diğer uygun malzemeden yapılmalıdır.

  Genellikle, inşaat, madencilik, metal ve metalurji iş kollarında kullanılmaktadır. Yönetim faaliyetleri dışındaki örneğin, konstrüksiyon, operasyon ve onarım işlerinde çalışan ve buraları ziyaret eden herkes, baret giymek zorundadır. Genellikle, barette renk standardı şöyledir.

  • Üst düzey yönetici ve ziyaretçilere : Beyaz renkli
  • Mühendislere ve teknik elemanlara : Mavi renkli
  • Formenlere ve usta başlarına : Turuncu renkli
  • İşçilere : Sarı renkli
  • Yangınla mücadele elemanlarına : Kırmızı renkli
   baret verilir.
  KUMLAMA BAŞLIĞI

  Kum püskürtücüleri ile polisajcıların başlarını ve vücutlarının üst kısımlarını fırlayan ve sıçrayan, iri partüküllere ve yoğun toza karşı korur. Bu başlık, basınçlı temiz hava hortumlu sistemle kullanılır.

  Kumlama başlığı; darbelere dayanıklı plastikten (polyethelen) tüm başı örten maske başlığından, darbelere dayanıklı kırılmaz gözetleme camı (polycarbonat), PVC. Kaplamalı kumaş veya toz geçirmez sık dokulu brandadan mamul kullanılanın ensesini ve omuzlarını korumaya yarayan ve bele kadar uzanan örtü – pelerin, bel kemerine monte hava ayar ventili ve ucuna monte edilmiş başlığa hava girişini sağlayan fleksibl hortumdan oluşur.

  Normal kum ve çelik kum püskürtme işlerinde kullanılan hafif tiplerinin ağırlığı en çok 2 kg. dır. Bu tip başlık 3-5 kg/cm2 basınçlı hava ile çalışır ve dakikada en az 1,5 m3 hava vermesi gerekir.

  Otomotiv endüstrisinde taşlama, traşlama, parlatma gibi tozlu, dumanlı ve gazlı ortamlarda kullanılan ağır tiplerinin ağırlığı en çok 5-6 kg. dır. Bu tip başlık 7-10 kg/cm2 basınçlı hava ile çalışır ve en az dakikada 2,5 m3 hava vermesi gerekir.

  BOYACI BAŞLIĞI

  Özellikle boya püskürtme işçilerinin başlarını ve solunum yollarını korumada kullanılır.

  Bu başlık, başı, enseyi ve omuzları örten çözücülere dayanıklı neopren veya nitrille kaplı örtü- pelerinden. Geniş görüş açılı camdan (bu cam, asetat folye ile korunur ve yapışkan maddeli olduğu için boya işleminden sonra atılır) başlığa giren hortumdan ve bele monte edilmiş filtreli hava ayar ventilinden oluşur. Basınçlı hava sisteminden gelen hava, filtre edildikten sonra, bele takılı bulunan ventile basıncı yüze ve solunum rahatsız etmeyecek düzeye düşürülür. Azaltılan basınçlı temiz hava başlığa girer. Rahatlıkla uzun süre çalışır.

  ASİT BAŞLIĞI

  Bu başlık, asitli işyeri ortamında işçinin yüzünü gözünü ve solunum yolarını korumaya yarar. Başlık, başı, enseyi ve omuzları örten asitlere, alkalilere dayanıklı (PVC) malzemeden yapılmış örtü pelerinden başlığın önü geniş görünümlü (panoramik) camdan, ağız hizasında B tipi filtreli yarım yüz maskesinden oluşur.

  İstenildiğinde veya çalışılan yer uygunsa filtre girişine fleksibl hortum takılmak suretiyle basınçlı temiz hava ile de kullanılır.

  BAŞLIK (Başörtüsü veya Saç Filesi)

  Özellikle kadın işçilerin saçlarının makinelerin hareketli aksamına (miller, kayışlar, volonlar, zincirler, matkaplar, dişliler) kapatılmaması, asit ve kıvılcım sıçrayabilecek işlerde (torna, kaynak, vb.) tozlu işlerde (tütün, mermer, ağaç işleri vb) saçları korumak üzere kullanılır.